Lara
Lara
Lara
Lara

Lara

Verhuishond

Woonplaats

Zwijndrecht

Leeftijd

3 jaar

Geslacht

Teef

Formaat

Middel (35-55 cm)

Laatste update

29-08-2026

Oorsprong

Roemeniƫ

Contactgegevens

Maak een zoekprofiel aan om te zien of je een match bent.

Omschrijving

🐾 Bijzonder, rustig thuis gezocht voor Lara – Labrador van 3 jaar 🐾

Met heel veel verdriet zoek ik een liefdevol, ervaren en blijvend thuis voor mijn Labrador Lara.

Lara is geboren op 5 juni 2023 en is nu 3 jaar oud. Ik heb haar geadopteerd toen ze ongeveer 15 maanden oud was. Dit is geen beslissing die ik licht neem. Ik heb mijn leven en dagelijkse planning volledig aan haar aangepast, maar haar behoeften zijn helaas niet langer op een veilige en verantwoorde manier te combineren met de intensieve zorg voor mijn autistische zoontje.

Over Lara

Lara is een ontzettend lieve en erg enthousiaste Labrador die graag wandelt en aandacht krijgt. Ze is niet gesteriliseerd. Vanwege haar medische aandoeningen mag er absoluut niet met haar worden gefokt.

Lara heeft een niet-operabele...

Verhuishond Lara

Ras
Labrador
Adoptiekosten
€100-€150
Reden herplaatsing
Gezondheidsproblemen

Algemene info

Geslacht
Teef
Gecastreerd
Nee
Vacht
Kortharig
Formaat
Middel (35-55 cm)

Thuissituatie

Kinderen
Kinderen vanaf 12 jaar
Katten
Onbekend
Honden
Nee
Alleen zijn
Ja, een paar uurtjes
Trappen lopen
Ja
Tuin of erf
Ja, noodzakelijk

Karakter

Beweging
Gemiddeld
Aanhankelijk
Ja
Gehoorzaam
Ja
Jachtinstinct
Ja
Allemansvriend
Ja
Speels
Ja
Waaks
Ja

Feiten

Paspoort
Ja
Gevaccineerd
Ja
Gechipt
Ja
Lichamelijke afwijkingen
Ja
Medicijnen
Ja
Speciaal voer
Ja
Gedragsproblemen
Ja
Kan in auto
Ja

Toelichting

Lara is een ontzettend lieve en enthousiaste Labrador van 3 jaar. Door haar niet-operabele portosystemische levershunt, neurologische afwijkingen en heupdysplasie heeft ze dagelijkse, aangepaste verzorging nodig en is haar levensverwachting helaas onzeker.

Volgens het dierenziekenhuis en haar dierenarts is Lara uitbehandeld, omdat haar levershunt niet geopereerd kan worden. Daarom is er momenteel geen verdere medische behandeling of vast vervolgtraject mogelijk. Lara is op dit moment gelukkig nog te gezond om haar te laten inslapen. Wanneer haar gezondheid achteruitgaat, zal in goed overleg met de dierenarts op tijd worden besloten haar te laten inslapen, zodat zij niet hoeft te lijden.

Lara krijgt Royal Canin Hepatic-voer van ongeveer €170 per maand. Haar mariadistel, Sanofor en schapenvet kosten samen ongeveer €50 per maand. De vaste kosten bedragen daarmee ongeveer €220 per maand. Laxatract kost ongeveer €8 per fles en krijgt ze alleen wanneer dit nodig is, bijvoorbeeld als ze niet meer kan poepen. Eventuele onverwachte dierenartskosten zijn niet inbegrepen.

Lara is dol op kinderen en geniet enorm van aandacht, maar door haar enthousiasme kan ze soms wat te onstuimig zijn. Met mijn zoontje gaat dit helaas niet goed. Daarnaast is ze bang voor andere honden en kan ze bij overprikkeling blaffen, uitvallen of in huis plassen. Ze heeft daarom behoefte aan rust, voorspelbaarheid en een veilige, prikkelarme woning zonder kinderen of andere honden.

Haar ideale adoptant is ervaren, stabiel en geduldig, herkent haar signalen en respecteert haar grenzen. Ervaring met gevoelige of medisch kwetsbare honden is een mooie plus. Lara heeft vooral iemand nodig die haar volledig accepteert, haar veiligheid biedt en haar met veel liefde en geduld begeleidt.

Vanwege haar aandoeningen mag er absoluut niet met Lara worden gefokt.

Tips

Lees de adoptietips aandachtig voor je een dier adopteert.

Tips bij adoptie

Deze dieren zoeken
een nieuw thuis

2200 adoptiedieren gevonden

Bekijk ze allemaal

2200 adoptiedieren gevonden

Bekijk ze allemaal

Een huisdier zoeken dat bij je past

  • Persoonlijk contact
  • Geen handel in dieren
  • Herplaatsing honden en katten vanuit eigen omgeving
  • Zoekt de juiste match

Ontvang elke dag om 6 uur nieuwe matches in je mail. Maak een zoekprofiel gratis aan.

Zoekprofiel aanmaken

Op Verhuisdieren.nl zoek je verantwoord naar jouw ideale hond, kat of konijn

Steun de stichting

  • Ontvang notificaties van nieuwe matches
  • Bekijk contactgegevens van matches
  • Support onze stichting voor 1 jaar

Verhuisdieren.nl is een Erkend Goed Doel

  • Verschillende manieren om te doneren
  • Veel giften zijn aftrekbaar bij de belasting
  • Zet een leuke actie op touw; wij helpen!

Via Stichting Verhuisdieren herplaats je verantwoord je hond of kat; een diervriendelijk alternatief voor het dierenasiel.

Wij hebben een ANBI keurmerk. Dat betekent dat wij voldoen aan strenge kwaliteitseisen. Zo weet je zeker dat wij bijdragen aan een betere wereld voor de dieren, zorgvuldig omgaan met elke euro en verantwoording afleggen

Staat je vraag er niet tussen? Mail ons: support@verhuisdieren.nl