Iwan
Iwan

Iwan

Stichting

Verhuishond

Woonplaats

Halfweg

Leeftijd

6 jaar

Laatste update

27-10-2022

Oorsprong van dier

Griekenland

Contactgegevens

Dit dier is niet meer beschikbaar

Omschrijving

Beste mensen, mijn naam is Iwan.



In juli 2019 ben ik naar Nederland gekomen als Aris en mocht ik bij mijn zusje Zoë (voorheen Arta) gaan wonen.

Helaas bleek kortgeleden dat we niet bij ons baasje konden blijven, wegens privé omstandigheden, daarom zijn we teruggekomen bij drg.

Omdat Zoë en ik elkaar versterkten in zowel de positieve als negatieve zin hebben ze ons ieder in een eigen gastgezin geplaatst.



In mijn gastgezin heb ik een heleboel geleerd, en kom ik er stukje bij beetje achter hoe het hondenleven werkt.

Zo kan ik al prima even alleen thuis zijn en slaap ik lekker in een bench al is dat niet per se noodzakelijk.

Katten vind ik erg lief en ook andere honden zijn geen probleem.

Het liefst van alles lig ik lekker tegen mijn baasje aan op de bank, ik ben een echte knuffelkont.

Op de foto’s lijk ik trouwens een hele hond, maar ik ben maar een kleine middelmaat.

Er valt nog heel veel over mij te vertellen, maar dat bewaar ik voor later….of beter nog, dat laat ik zien als ik bij u mag komen wonen.



Update Iwan 18 januari 2020:



Inmiddels ben ik een kleine twee weken bij mijn nieuwe gastgezin, dit nadat ik bij mijn oude gezin weg was. Eerst opgevangen door een lieve mevrouw en nu bij mijn gastgezin. Bij de lieve mevrouw waren ook katten, hier kan ik prima mee overweg.

In het begin was het wel een beetje wennen, maar ik vind dat het best goed gaat. Ik kan het prima vinden met de twee andere honden in dit gezin. Hier speel ik ook mee.



Je doet me geen groter plezier dan met mij te spelen en dan het liefst met een tennisbal, dat vind ik zo ontzettend leuk en kan dit heel lang volhouden, maar ook met stuk touw of een bot speel ik graag. Ik slaap ’s nachts in een bench.

Mijn gastgezin vond het nodig dat ik uit een anti schrokbak moest gaan eten, ik at namelijk veel te snel. Dit resulteerde dat ik soms mijn eten uitspuugde. Nu ik deze speciale bak heb gekregen spuug ik niet meer.



We gaan met z’n allen 2 x per dag naar het bos. Hier mag ik sinds kort los lopen, best wel spannend, maar ik blijf dicht in de buurt van mijn gastgezin en hou ze nauwlettend in de gaten. Ze spelen met een werpstok en dit kan ik echt lang volhouden.

Ik ben ook nog aan het werk, zo moet ik netjes naast leren lopen, dit gaat steeds beter, we blijven oefenen, het commando kom hierrrrrrr begin ik steeds beter te begrijpen, zeker als er een koekje tegenover staat, dus ook hier werk ik aan.

Als ik aangelijnd word moet ik zitten, soms ben ik een tikkie enthousiast en lukt dat nog niet helemaal, dus ook daar werk ik aan.

Wat ik nog niet echt leuk vind is autorijden. Het gastgezin heeft hier nog geen goede oplossing voor mij, soms spring ik zo in de auto en de andere keer moeten ze mij in de auto tillen.

Verhuishond Iwan

Ras
Griekse vondeling
Adoptiekosten
Reden herplaatsing
Stichting

Algemene info

Geslacht
Gecastreerd
Vacht
Formaat

Thuissituatie

Kinderen
Katten
Honden
Alleen zijn
Trappen lopen
Tuin of erf

Karakter

Beweging
Aanhankelijk
Gehoorzaam
Jachtinstinct
Allemansvriend
Speels
Waaks

Feiten

Paspoort
Gevaccineerd
Gechipt
Lichamelijke afwijkingen
Medicijnen
Speciaal voer
Gedragsproblemen
Kan in auto

Toelichting

Wij zoeken voor Iwan een fijne baas die hem de zekerheid en veiligheid kan bieden, die ik zo nodig heb om een fijne huishond te worden.



Voor een hond/pup vragen wij een vergoeding van € 295,-.

Dit bedrag is een onkostenvergoeding voor het dierenartsconsult, de benodigde inentingen, de Rabiës vaccinatie, het chippen, het Europees dierenpaspoort, de vliegreis naar Nederland en de kosten van opvang na aankomst in Nederland.

De vergoeding die wij vragen voor de hond is daarom, in de meeste gevallen, net kostendekkend. Onverwachte tegenslagen kunnen we opvangen dankzij donaties.



Het bedrag van 295 euro is een berekend gemiddelde. Dat wil zeggen dat wij voor de ene hond meer kosten maken dan voor de andere hond, maar toch voor elke hond hetzelfde bedrag vragen.

De kosten die wij maken bestaan uit:

– de eerste opvang in Griekenland,

– het eerste dierenartsconsult in Griekenland dat elke hond krijgt,

– de medische controle bij een dierenarts voordat een hond naar Nederland vertrekt,

– de benodigde inentingen, waaronder de Rabiës vaccinatie,

– indien er aanleiding voor is, een bloedonderzoek,

– het chippen,

– de uitgifte van het Europees dierenpaspoort,

– het vervoer naar de luchthaven in Griekenland,

– de vlucht naar Nederland,

– het op de Nederlandse luchthaven ophalen van de hond,

– het vervoeren naar de opvang in Nederland,

– de kosten van opvang na aankomst in Nederland (voeding, tuigjes, trackers, medische kosten, enz.).

Op de adoptievergoeding maken wij geen winst. Integendeel, zonder inkomsten uit donaties zouden wij genoodzaakt zijn een hogere vergoeding te vragen. De stichting heeft namelijk nog andere kosten. In Nederland zijn dat bijvoorbeeld de reisbenches en overige materialen, het beheer en onderhoud van de website, de wettelijk verplichte cursussen en de inschrijvingen bij Nederlandse instanties. In Griekenland dragen we op velerlei manier bij aan sterilisatie en castratie projecten.



Nadat belangstellenden hun contactgegevens hebben achtergelaten op verhuisdieren.nl wordt contact met hen opgenomen door onze adoptie-begeleidster.

Let op!!

Wij nemen na uw reactie altijd binnen 24 uur contact met u op. Ontvangt u binnen deze tijd geen e-mail van ons, check dan ook uw spam-map.



Omdat wij streven naar een perfecte match tussen mens en dier zal vervolgens aan belangstellenden verzocht worden een belangstellingsformulier in te vullen.

Dit stelt belangstellenden in de gelegenheid zichzelf voor te stellen.

De volledige adoptie-procedure is na te lezen op de website.



*Dierenliefde kent geen grenzen*



Hond uit buitenland?
Lees de 5 aandachtspunten waar je op moet letten met een hond uit het buitenland.
Huisdierenbijsluiter

Dit dier is niet meer beschikbaar.

Op dit moment is dit dier niet meer beschikbaar. Maak een nieuw zoekprofiel aan of ga naar het dashboard om je zoekprofielen te zien.

Ga naar je dashboard

Tips

Lees de adoptietips aandachtig voor je een dier adopteert.

Tips bij adoptie

Een huisdier zoeken dat bij je past

  • Persoonlijk contact
  • Geen handel in dieren
  • Herplaatsing honden en katten vanuit eigen omgeving
  • Zoekt de juiste match

Ontvang elke dag om 6 uur nieuwe matches in je mail. Maak een zoekprofiel gratis aan.

Zoekprofiel aanmaken

Op Verhuisdieren.nl zoek je verantwoord naar jouw ideale hond, kat of konijn

Steun de stichting

  • Ontvang notificaties van nieuwe matches
  • Bekijk contactgegevens van matches
  • Support onze stichting voor 1 jaar